Aktualności

Lublin: Sprawcą włamań do samochodów okazał się 15-latek

Data publikacji 27.07.2017

Policjanci ustalili włamywacza, który na terenie dzielnicy Bronowice dokonywał włamań do zaparkowanych samochodów. Okazał się nim 15-letni mieszkaniec Lublina. Wpadł gdy szedł ulicą. Idącym nocą chłopcem zainteresowali się funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji KWP w Lublinie, którzy pełnili służbę patrolową. Podczas legitymowania znaleźli przy nim radio samochodowe. Dalej sprawą zajęli się kryminalni z VI komisariatu

   W obecności matki nieletni został przesłuchany przez kryminalnych z „szóstki”. Początkowo zapewniał, że radio nie pochodzi z kradzieży, jednak pod wpływem dalszych pytań przyznał się i tej kradzieży z włamaniem. Opowiedział policjantom również o innych włamaniach, których dokonał w ciągu tego roku. Okazało się, że łącznie 6 razy poprzez wybicie bocznej szyby włamywał się do zaparkowanych samochodów.

   W marcu i kwietniu br. 4 razy włamał się w ten sposób do aut zaparkowanych przy ul. Pogodnej. Gdy nie mógł ukraść radia zabierał pozostawione w samochodzie przedmioty. Jego łupem padły głównie elektronarzędzia. W lipcu włamał się do samochodów przy ul. Droga Męczenników Majdanka oraz ul. Jesiennej. Zabrał radio samochodowe, kamerę, i CB radio. Łączna suma strat jakie spowodował została oszacowana na kwotę prawie 5 tysięcy złotych. Sprawą 15-letniego włamywacza zajmie się teraz Sąd Rodzinny i Nieletnich w Lublinie.

AF.

Powrót na górę strony