Aktualności

Biłgoraj: 39-latek zatrzymany za znęcanie się nad dziadkiem

Data publikacji 27.07.2017

Mężczyzna został zatrzymany wczoraj w podczas interwencji domowej. Jak wynika z ustaleń śledczych 39 latek od dłuższego czasu znęcał się nad swoim 93 letnim dziadkiem. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym za znęcanie się nad osobą najbliższą grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

   Wczoraj policjanci biłgorajskiej komendy podjęli interwencję w jednym z domów na terenie Biłgoraja. Jak wynikało ze zgłoszenia 39-letni mężczyzna podczas domowej awantury wyzywał słowami wulgarnymi swojego 93-letniego dziadka i groził mu pozbawieniem życia. Mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie miał niespełna 1,5 promila alkoholu.

   Jak ustalili policjanci, 39-latek od dawna stosował przemoc psychiczną wobec dziadka. Pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe w trakcie których wyzywał go słowami wulgarnymi, niszczył wyposażenie domu i był agresywny a także groził pozbawieniem życia. Mężczyzna już usłyszał zarzuty znęcania. 39-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze.

   Wkrótce ze swojego postępowania 39-latek tłumaczyć się będzie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za znęcanie się nad osobą najbliższą grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

JK

Powrót na górę strony