Aktualności

Kraśnik: Zasnął podczas jazdy

Data publikacji 27.07.2017

Policjanci ustalili wstępne okoliczności i przyczyny zdarzenia drogowego w miejscowości Polichna na trasie nr 19 Lublin-Rzeszów. Tuż po godz. 4 rano jadący od kraśnika obywatel Mołdawii kierując Renault Laguna zjechał nagle na przeciwny pas jezdni i zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka seatem. Okazało się, że kierujący laguną pokonując długą trasę z Wilna, zasnął za kierownicą.

   Tuż po godz. 4 rano na drodze nr 19 w pobliżu miejscowości Polichna doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Jadący od kraśnika  obywatel Mołdawii kierując Renault Laguna zjechał nagle na przeciwny pas jezdni i zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka seatem. Na szczęście uderzenie nie było czołowe, co mogło by skutkować poważniejszymi skutkami. Dzięki szybkiej reakcji kierującego seatem samochody tylko mocno otarły się o siebie. Siła zderzenia jednak była na tyle duża, że obrażeń doznała 27 letnia pasażerka seata, kobieta została przewieziona do szpitala, na szczęście obrażenia nie były poważne, jej życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. 

   Policjanci na miejscu wykonali oględziny pojazdów i ustalili przyczynę zdarzenia. Jak wynika z ustaleń i złożonych wyjaśnień kierujący laguną pokonując długą trasę z Wilna, na krótki moment zasnął za kierownicą prowadzonego samochodu, przebudził go huk zderzenia. Do czasu zakończenia czynności i usunięcia uszkodzonych pojazdów ruch na drodze prowadzony był przez policjantów wahadłowo.  

JM

Powrót na górę strony