Biała Podl.: V Samochodowo-Motocyklowy Rajd Turystyczno-Historyczny

Data publikacji 24.07.2017

Wczoraj na terenie powiatu bialskiego odbył się V SAMOCHODOWO-MOTOCYKLOWY RAJD TURYSTYCZNO-HISTORYCZNY. Impreza zorganizowana została przez Klub Motocyklowy Grom przy współpracy z Komendą Miejska Policji w Białej Podlaskiej i Stowarzyszeniem Emerytów i Rencistów Policyjnych Trasa rajdu liczyła 50 km. Na trasie rajdu do zwiedzenia 12 obiektów turystyczno-historycznych. I miejsce i puchar Komendanta Miejskiego Policji w Białej Podlaskiej zdobyła Małgorzata Siedlec.

Impreza, organizowana tradycyjnie z okazji Święta Policji rozpoczęła się o godz. 11:00 „odprawą” na sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.  W rajdzie uczestniczyć mogli wszyscy chętni kierowcy samochodów osobowych i motocykli. W tegorocznym rajdzie podziwiać można było również auto  Grupy  Rekonstrukcyjnej „BIALSKA DROGÓWKA 1960 – 1990. Początek zmagań usytuowany był w bramie bialskiego lotniska, natomiast meta na terenie Fortu w Łobaczewie. Na linii startu uczestnicy rozwiązywali dodatkowo test dotyczący przepisów ruchu drogowego.

Na trasie liczącego 50 kilometrów rajdu do zwiedzenia było 12 obiektów turystyczno-historycznych. W tym rezerwat przyrody „Szwajcaria Podlaska”, miejsce pobytu Wojska Polskiego z marszałkiem Józefem Piłsudskim czy cmentarz żołnierzy polskich z 1920 r. Na mecie rajdu przy Forcie w Łobaczewie uczestników powitał znawca i pasjonat historii wojennych rejonu nadbużańskiego Pan Karol Niczyporuk, który przygotował dla zebranych „swoistą lekcje historii”.

Dodatkowo na terenie fortu, uczestnicy rywalizowali ze sobą strzelając z karabinka pneumatycznego. Do końcowej punktacji zaliczono wszystkie elementy rywalizacji. Po zliczeniu wszystkich konkurencji I miejsce i puchar Komendanta Miejskiego Policji w Białej Podlaskiej zdobyła Pani MAŁGORZATA SIEDLEC, II miejsce i  puchar Prezesa Klubu Motocyklowego „GROM” zdobył Pan  Rafał Korniluk, natomiast III miejsce zajął Pan Janusz Śliwiński.

Wszystkim zwycięzcom Serdecznie gratulujemy.