Aktualności

Świdnik: Pożyczyłem koledze ale nie pamiętam któremu

Data publikacji 21.07.2017

Do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz utrata prawa jazdy grozi 23-letniemu mieszkańcowi gm. Mełgiew. Mężczyzna mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie swoja jazdę autem zakończył w ogrodzeniu posesji. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Początkowo 23-latek tłumaczył, że to nie on kierował a jego kolega, tylko ze względu na fakt, że jest nietrzeźwy nie pamięta dokładnie któremu koledze użyczył swoje auto.

   Blisko 2 promile alkoholu miał w organizmie kierowca pojazdu marki BMW. Wczoraj w godzinach porannych w miejscowości Jacków mężczyzna stracił panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem. Jego auto uderzyło w barierki energochłonne po czym swoją jazdę skończyło na przydrożnym ogrodzeniu posesji. Następnie kierowca oddalił się miejsca zdarzenia.

   Policjanci ustalili jego dane personalne. Kierującym okazał się 23-letni mieszkaniec gm. Mełgiew. Funkcjonariusze udali się do jego miejsca zamieszkania, gdzie go zastali. Okazało się, że jest nietrzeźwy. Alkomat wykazał blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Początkowo 23-latek tłumaczył, że to nie on kierował a jego kolega, tylko ze względu na fakt, że jest nietrzeźwy nie pamięta dokładnie któremu koledze użyczył swoje auto.

   23-latek trafił do policyjnego aresztu. Jak wytrzeźwiał został przesłuchany. Przypomniał sobie okoliczności zdarzenia i przyznał się do kierowania pojazdem. Teraz odpowie przed sądem karnym. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz utrata prawa jazdy.

M.Sz.

Powrót na górę strony