Aktualności

Krasnystaw: Papierosy ukryte w telewizorach

Data publikacji 20.07.2017

Policjanci z Krasnegostawu zatrzymali 38–letniego obywatela Ukrainy, który przewoził papierosy bez polskich znaków akcyzy. W jego fordzie stróże prawa zabezpieczyli 2700 paczek nielegalnych wyrobów tytoniowych. Kontrabanda ukryta była w telewizorach.

   Wczoraj w godzinach porannych w Żółkiewce, policjanci z Krasnegostawu podjęli kontrolę wobec kierującego fordem 38-letniego obywatela Ukrainy. W trakcie kontroli uwagę mundurowych zwróciły przewożone telewizory kineskopowe. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że ukryte są w nich papierosy bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna został zatrzymany a samochód bardzo dokładnie przeszukany. Okazało się, że w trzech przewożonych telewizorach ukryte jest 2700 paczek wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby przewożone papierosy trafiły na rynek, straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby ponad 45 tysięcy złotych.

   Policjanci zabezpieczyli kontrabandę, którą przewoził mężczyzna a on sam trafił do policyjnego aresztu. Oprócz wysokiej grzywny musi się liczyć z przepadkiem nielegalnych papierosów oraz samochodu.

P.W.

 

Powrót na górę strony