Aktualności

Puławy: Nietrzeźwa matka opiekowała się trzyletnim dzieckiem

Data publikacji 17.07.2017

Całkowicie nieodpowiedzialna okazała się 29-letnia matka z Puław, która mając ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie opiekowała się swoim trzyletnim synkiem. Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek, wczesnym wieczorem dyżurny puławskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w Puławach nietrzeźwa matka opiekuje się dzieckiem. Natychmiast na miejsce został skierowany patrol policji. Funkcjonariusze pod wskazanym adresem zastali 29-letnią kobietę, która opiekowała się trzyletnim synkiem. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta ma w swoim organizmie 1,3 promila alkoholu. Nietrudno przewidzieć, że mogło dojść do nieszczęścia bowiem kobieta przebywała z dzieckiem sama. Kilka dni temu podobna sytuacja miała miejsce w Zamościu. Tam niestety pomoc przyszła zbyt późno i niespełna dwuletnia dziewczynka wypadła przez okno podczas gdy matka, która się nią opiekowała była kompletnie pijana. Dziewczynka została poważnie ranna.

Po raz kolejny policjanci apelują do rodziców i opiekunów o zachowanie trzeźwości i zdrowego rozsądku. Za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

E.R.K.

Powrót na górę strony