Aktualności

Lublin: Nietrzeźwy kierowca chciał wykupić się łapówką

Data publikacji 17.07.2017

Łapówką chciał uchronić się od odpowiedzialności karnej 36-letni mieszkaniec gm. Niedrzwica Duża. Mężczyzna zatrzymany został za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przez policjantów ruchu drogowego na ul. Prawiednickiej w Lublinie. W organizmie miał prawie 2,7 promila alkoholu. Dodatkowo podczas podjętych przez policjantów czynności mężczyzna zaproponował im łapówkę w kwocie 2 tys. zł. Teraz 36-latek odpowie nie tylko za jazdę po pijanemu, ale też próbę przekupienia policjantów, za co zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj tuż przed godz. 15:00 na ul. Prawiednickiej w Lublinie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Renault Clio. Za kierownicą auta siedział 36-letni mieszkaniec gm. Niedrzwica Duża. Od kierowcy mundurowi wyczuli woń alkoholu. Przeprowadzona kontrola stanu trzeźwości 36-latka wykazała prawie 2,7 promila alkoholu w jego organizmie.

W trakcie czynności chcąc wykupić się od odpowiedzialności karnej mężczyzna zaproponował policjantom łapówkę w kwocie 2 tys. zł. Według 36-latka te pieniądze miały pomóc funkcjonariuszom w „zapomnieniu o sprawie” i sprawić, że wróci on do domu bez ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji. Mężczyzna pod zarzutem kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i próbę przekupstwa policjantów trafił do policyjnego aresztu.

Teraz po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

K.K.

Powrót na górę strony