Aktualności

Lublin: Błyskawiczny odzew internautów na apel Policji. Bezczelna złodziejka zatrzymana!

Data publikacji 11.07.2017

Policjanci zatrzymali dzisiaj kobietę, która w autobusie komunikacji miejskiej zerwała złoty łańcuszek jednej z pasażerek. Nagranie z monitoringu publikowaliśmy w niedzielę na stronach internetowych. Odzew ze strony mieszkańców był natychmiastowy. Dzięki temu dane osobowe kobiety jak i pomagającemu jej mężczyźnie zostały ustalone. Złodziejką okazała się 28-letnia mieszkanka Bychawy. Dziś usłyszy zarzuty kradzieży rozbójniczej. Zatrzymanie mężczyzny jest tylko kwestią czasu. Dziękujemy wszystkim za pomoc w ustaleniu sprawców bezczelnej kradzieży. To kolejny dowód na to, że Policja jest najbardziej skuteczna wtedy, gdy współpracuje ze społeczeństwem.

   Nagranie pokazujące kradzież w autobusie publikowaliśmy w minioną niedzielę. Dobra jakość nagrania i sposób działania sprawców wywołał lawinę komentarzy na stronach internetowych, które publikowały policyjny komunikat. Bardzo szybko otrzymaliśmy wiele wiarygodnych informacji za które po raz kolejny dziękujemy. Policjanci z VII komisariatu sprawdzali miejsca, w których mogła przebywać wskazana kobieta. Dziś została zatrzymana w jednym z mieszkań w Bychawie.

   To kolejna sprawa, która znajdzie swój finał w sądzie dzięki przekazanym  informacjom i dowód na to, że Policja jest najbardziej skuteczna wtedy, gdy współpracuje ze społeczeństwem. Nadal poszukiwany jest pomagający jej 32-latek. Mężczyzna w przeszłości był juz karany za rozboje. Oboje muszą się liczyć z odpowiedzialnością karną za kradzież rozbójniczą. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

AF.

Powrót na górę strony