Aktualności

KWP/Lublin: Oszukiwał młode kobiety

Data publikacji 10.07.2017

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie wspólnie z kryminalnymi z „siódemki” ustalili i zatrzymali 38-letniego mieszkańca Lublina. Mężczyzna trudnił się oszukiwaniem młodych kobiet. Poznawał je na popularnych portalach randkowych lub okazyjnie, nawiązywał z nimi kontakty towarzyskie, wzbudzał ich zaufanie, a następnie pożyczał pieniądze. W trakcie pożyczki podpisywały dokument in blanco, który później przetwarzał, aby wynikało, że to on im pożyczał pieniądze. Policjanci ustalili dwie pokrzywdzone kobiety, które zostały oszukane na kwotę co najmniej 26 tys. zł. Teraz 38-latek odpowie przed Sądem. Za popełnione czyny grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie wspólnie z kryminalnymi z VII Komisariatu Policji w Lublinie ustalili i zatrzymali 38-letniego mieszkańca Lublina, który trudnił się oszukiwaniem młodych kobiet. Mężczyzna poznawał je na popularnych portalach randkowych lub okazyjnie, nawiązywał z nimi kontakty towarzyskie, wzbudzał ich zaufanie, a następnie pożyczał od nich pieniądze. Kiedy się na to zgadzały prosił je również o podpisanie dokumentu in blanco, który miał później uzupełnić. Następnie tak przetwarzał dokument, aby wynikało z niego, że to on udzielał im pożyczki. Do chwili obecnej policjanci ustalili dwie pokrzywdzone młode kobiety, które zostały oszukane na kwotę co najmniej 26 tys. zł.

W czerwcu Prokuratura Rejonowa Lublin – Południe przedstawiła mężczyźnie 16 zarzutów z art. 286 par 1 k.k. (oszustwo) oraz 270 par 2 k.k. (wypełnienie blankietu, opatrzonego cudzym podpisem, niezgodnie z wolą podpisanego). Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Pod koniec czerwca został przesłany akt oskarżenia do Sądu. Za popełnione czyny grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Do czasu rozstrzygnięcia sądowego policjanci wraz z Prokuraturą zabezpieczyli od sprawcy mienie o wartości 35 tys. zł.

K.K.

Powrót na górę strony