Aktualności

KWP: GABACO i JAZGOT zwycięzcami wojewódzkich eliminacji do Kynologicznych Mistrzostw Policji.

Data publikacji 06.07.2017

Wczoraj zakończyły się wojewódzkie eliminacje do Kynologicznych Mistrzostw Policji SUŁKOWICE 2017. Przewodnicy psów służbowych, którzy ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi stanęli do rywalizacji, musieli pokonać wiele konkurencji. W kategorii wyszukiwania materiałów wybuchowych zwyciężył GABACO i jego przewodnik sierż. szt. Damian Limek z KPP w Świdniku. Z kolei w kategorii wyszukiwania zapachów narkotyków zwycięzcą okazał się JAZGOT z przewodnikiem asp. Grzegorzem Stefańskim z KMP w Chełmie.

          

Wczoraj zakończyły się wojewódzkie eliminacje do Kynologicznych Mistrzostw Policji  SUŁKOWICE 2017. W eliminacjach udział wzięły psy służbowe wraz ze swoimi przewodnikami z jednostek Policji lubelskiego garnizonu. Zawody przeznaczone były dla psów służbowych szkolonych w wyszukiwaniu zapachów materiałów wybuchowych i narkotyków. Wszystkie konkurencje dla czworonożnych funkcjonariuszy odbywały się na terenie obiektów Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie przy ul. Tyszowieckiej i Grenadierów.

           

Oprócz wyszukiwania zapachów psy musiały wykazać się także posłuszeństwem i sprawnością prezentując się w chodzenie bez smyczy przy nodze, zatrzymywaniu się podczas marszu oraz pokonywaniu specjalnego toru przeszkód. Ocenie podlegały także takie konkurencje jak: przeskok przez ścianę, przejście po kładce, drabince i przez tunel.

           

Na koniec owczarki musiały wykazać się wyszukiwaniem zapachów ukrytych w pomieszczeniach, autobusie, bagażu oraz samochodzie. Komisja oceniała także samych przewodników, którzy przystąpili do testu wiedzy oraz konkurencji z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej.

          

Wszystkim tym konkurencjom przyglądali się również się obserwatorzy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie, którzy na koniec zorganizowali pokaz z udziałem psa wyszkolonego do wyszukiwania narkotyków.

          

Komisja wyłoniła zwycięzców. W kategorii wyszukiwania materiałów wybuchowych zwyciężył GABACO i jego  przewodnik st. sierż. Damian Limek z KPP w Świdniku.

          

Z kolei w kategorii wyszukiwania zapachów narkotyków zwycięzcą okazał się pies JAZGOT, którego przewodnikiem jest asp. Grzegorz Stefański z KMP w Chełmie.

          

GABACO i JAZGOT  reprezentować będą nasze województwo na XVII Kynologicznych Mistrzostwach Polski, które odbędą się w dniach 5-8 września w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

AK

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 26.51 MB)

Powrót na górę strony