Aktualności

Chełm: Pijany podszedł do egzaminu na prawo jazdy

Data publikacji 04.07.2017

Ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie miał 41-latek, który w takim stanie zdawał egzamin praktyczny na prawo jazdy. Woń alkoholu wyczuł od niedoszłego kierowcy egzaminator, który na miejsce wezwał policjantów. Egzamin nie doszedł do finału. Jak ustalili wstępnie policjanci, mężczyzna zdawał egzamin w związku z wcześniejszym cofnięciem mu uprawnień do kierowania, co spowodowane było prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Wczoraj kilka minut  po godzinie 13.00 na ulicy Rejowieckiej w Chełmie do policjantów wydziału Ruchu Drogowego którzy wykonywali czynności służbowe związane z kolizją drogową  podszedł mężczyzna.  Oświadczył, że jest egzaminatorem i w chwili obecnej przeprowadza egzamin praktyczny na prawo jazdy. Mężczyzna stwierdził, że osoba zdająca egzamin jest prawdopodobnie pod wpływem alkoholu i poprosił policjantów o potwierdzenie tego faktu.

Mundurowi przeprowadzili badanie stanu trzeźwości  41 – latka, które wykazało, że faktycznie  mieszkaniec gminy Werbkowice jest w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie.

Jak ustalili wstępnie policjanci, mężczyzna zdawał egzamin w związku z wcześniejszym cofnięciem mu uprawnień do kierowania co spowodowane było prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości.
 

M.K.

Powrót na górę strony