Aktualności

KWP: W służbie ludziom

Data publikacji 02.07.2017

Funkcjonariusze z Oddziałów Prewencji Policji KWP w Lublinie pilotowali wczoraj kierującą seatem do lubelskiego szpitala. Kobieta widząc oczekujących na skrzyżowaniu policjantów, poprosiła o pomoc w szybkim dotarciu do placówki. Wiozła tam syna, który miał połknąć niebezpieczną substancję. Dzięki natychmiastowej pomocy kobieta szybko i bezpiecznie dotarła ze swoim dzieckiem na izbę przyjęć.

Do tego zdarzenia doszło wczoraj po godz. 18.00 Funkcjonariusze z Oddziałów Prewencji jechali mercedesem sprinterem na zabezpieczenie imprezy muzycznej, która miała się odbyć w Lublinie. Kiedy policyjny radiowóz stał na skrzyżowaniu Drogi Męczenników Majdanka z ul. Łęczyńską, nagle ze stojącego przed nimi pojazdu wybiegła kobieta. Poprosiła policjantów o pilną pomoc. Jak mówiła, chce jak najszybciej dotrzeć do szpitala, gdyż jej syn połknął jakąś niebezpieczna substancję. Dlatego też dziecko musi jak najszybciej  trafić pod opiekę lekarzy.

Funkcjonariusze  natychmiast włączyli sygnały i pilotowali pojazd przez kilka kilometrów w drodze do samego szpitala. Kobieta szybko i bezpiecznie dotarła ze swoim dzieckiem na izbę przyjęć.

AK

Powrót na górę strony