Aktualności

Ryki: Policjanci z pasją

Data publikacji 27.06.2017

Policjanci z dęblińskiego komisariatu na co dzień pracują w prewencji. Jeden z nich jest dzielnicowym, natomiast drugi zajmuje się patrolowaniem miasta. Służba policjanta to zawód odmienny od innych ze względu na częsty stres, obcowanie ze światem przestępczym czy też narażaniem własnego życia. Wolny czas natomiast poświęcili swojej pasji czyli historii oraz koniom.

   Ich pasją jest historia oraz konie. Policjanci z dęblińskiego komisariatu od ponad roku działają w Stowarzyszeniu GRH 3 Pułku Strzelców Konnych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarneckiego w Borkach gm. Nowodwór. Stowarzyszenie promuje wśród mieszkańców naszego powiatu historię oraz wspiera inicjatywy służące propagowaniu wiedzy historycznej a także kultywuje tradycje i pamięć o oddziałach wojska polskiego okrytych sławą w walkach o niepodległość Naszej Ojczyzny. Jej członkowie, w tym dwaj nasi funkcjonariusze, podejmują się także rekonstrukcji wydarzeń z historii wojskowości poprzez historie żywą.

   Służba funkcjonariusz policji to zawód inny od pozostałych. Wiąże się z częstym stresem, kontaktem ze światem przestępczym oraz narażaniem własnego życia. Służba w Policji to często nienormowanym czasem pracy oraz brak możliwości na realizację własnych pasji i zainteresowań.

   Mł. asp. Marek Konopka, na co dzień dzielnicowy, oraz st.sierż. Kamil Chmielowski, policjant Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego  wolny czas poświęcają przede wszystkim rodzinom ale pozostałą jego część poświęcają swojej pasji, koniom oraz historii. Aktywnie, przyjemnie, na łonie natury ale przede wszystkim na koniu spędzają każdą wolną chwilę.

   Mł.asp. Marek Konopka w Policji służy do 11 lat. Z końmi ma styczność od lat młodzieńczych. W grupie rekonstrukcyjnej działa od ponad roku. Jego ogier Wawod, krwi arabskiej podczas ostatnich zawodów ułańskich wygrał konkurencję polegająca na najszybszym przejeździe wyznaczonej trasy.

   St. sierż. Kamil Chmielowski w Policji służy do 6 lat. W grupie od ponad roku. On także od dziecka miał do czynienia z końmi. Jako nastolatek ukończył kurs jeździecki. Teraz jego klacz Pralinka podczas czerwcowych Pokazów Koni w Borkach uzyskała I Miejsce Publiczności w rasie małopolskiej.

   Jak mówią policjanci ich pasja to odskocznia od codzienności i sposób na relaks po trudach codziennej służby. Naszym kolegom życzymy dalszych sukcesów i czerpania satysfakcji oraz radości ze swoich zainteresowań.

J.W.

Powrót na górę strony