Aktualności

Parczew: Za alkohol i prędkość stracili prawa jazdy

Data publikacji 21.06.2017

Kolejni kierowcy stracili swoje uprawnienia do kierowania. Na przestrzeni kilku ostatnich dni mundurowi z Parczewa zatrzymali siedem blankietów prawa jazdy. W trzech przypadkach była to jazda po alkoholu, w pozostałych nadmierna prędkość. Wpadł też kierujący, który jadąc na podwójnym gazie przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.

Do zdarzeń doszło na przestrzeni kilku ostatnich dni. Mundurowi z parczewskiej drogówki zatrzymali w tym okresie siedem uprawnień do kierowania pojazdami. Głównym powodem było przekroczenie prędkości, ale nie zabrakło także „amatorów” jazdy na podwójnym gazie.

W miejscowości Siemień dzięki właściwej postawie jednego z uczestników ruchu drogowego został zatrzymany kierowca pojazdu marki Volkswagen, który w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Świadek widząc pojazd poruszający się całą szerokością jezdni poinformował o tym fakcie dyżurnego parczewskiej jednostki. Patrol, który został skierowany we wskazany rejon zatrzymał 36-letniego kierującego.

W kolejnym przypadku w gminie Sosnowica policjanci zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Volkswagen Golf. Powodem było przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. W trakcie kontroli mundurowi zauważyli nienaturalne zachowanie 25–latka. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie.

Prawo jazdy stracili także „piraci drogowi”, którzy poruszali się z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym przekraczając ją aż o 50 km/h. Takich przypadków było cztery. Wszyscy rozstali się z uprawnieniami na trzy miesiące. Nie obyło się też bez wysokich mandatów i punktów karnych.

Policjanci apelują o ostrożną i uważną jazdę. Nie ma żadnej taryfy ulgowej dla nietrzeźwych kierujących, natomiast niech letnia aura nie będzie pokusą aby sprawdzać osiągi swoich aut. Przekraczanie dozwolonej prędkości to dalej jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych.

A.Ł.

Powrót na górę strony