Aktualności

Opole Lub.: Potrójne kłopoty kierowcy skutera

Data publikacji 12.06.2017

Kierujący skuterem 53 - latek nie zatrzymał się do kontroli w Kamieniu. Policjanci ruszyli w pościg i zatrzymali uciekiniera. Okazało się, że był pijany i kierował wbrew orzeczonemu przez sąd zakazowi. Teraz czekają go surowe konsekwencje prawne.

Mundurowi podjęli pościg za kierującym skuterem po tym, jak w Kamieniu nie zatrzymał się do kontroli drogowej pomimo użycia sygnałów świetlnych. Kierujący jadąc z przeciwnego kierunku ominął próbujących go zatrzymać policjantów a następnie przyspieszył i skręcił w kierunku Kępy Soleckiej. Ostatecznie pojazd został zatrzymany kilkaset metrów dalej. 

Podczas policyjnej kontroli trzeźwości wyszło na jaw, że kierujący nim 53 – latek z gminy Łaziska miał w organiźmie blisko 1,7 promila. Po sprawdzeniu w systemie policjanci ustalili również, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.

Teraz mieszkaniec gminy Łaziska ma potrójne kłopoty. Odpowie nie tylko za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu, ale również za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej.

Od 1 czerwca zlekceważenie policyjnej kontroli stało się przestępstwem. Kierowca uciekający przed policją musi liczyć się teraz z karą od 3 miesięcy do nawet 5 lat więzienia. Na osoby łamiące nowe przepisy sądy będą też nakładać bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres od roku do 15 lat.

Powrót na górę strony