Aktualności

KWP: Lubelscy policjanci zajęli 3 miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Oddziałów Prewencji Policji

Data publikacji 09.06.2017

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie zajęli trzecie miejsce w ogólnopolskim turnieju zorganizowanym przez słupską Szkołę Policji. Z pośród rozegranych konkurencji było m.in. udzielanie pierwszej pomocy, działania poszukiwawcze w terenie oraz bieg crossowy. W zmaganiach udział wzięło ponad 400 policjantów. Honorowy patronat na Turniejem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

   Udział w Turnieju biorą reprezentacje wszystkich województw oraz Komendy Stołecznej. Organizacja dzisiejszych konkurencji, jest odzwierciedleniem codziennej, ciężkiej i czasami również niebezpiecznej służby w oddziałach prewencji. W zależności od wylosowanego numeru startowego plutony policjantów kierowane są do różnych interwencji. Duże natężenie działań ma pokazać, jak skomplikowana i wielowątkowa jest służba policjantów oddziałów prewencji, którzy z reguły kojarzeni są tylko z przywracaniem porządku podczas imprez masowych.

   Rywalizacja policjantów oddziałów prewencji z całej Polski - w takiej właśnie formie i na tak dużą skalę - odbywa się dopiero po raz drugi w powojennej historii tej formacji. Po raz pierwszy słupska Szkoła Policji zorganizowała takie zawody dwa lata temu.

   Oprócz charakteru szkoleniowego jest to również doskonała okazja do wymiany doświadczeń i integracji zarówno samych policjantów jak i dowódców, którzy mają okazję w szerokim gronie omawiać przeprowadzane interwencje i wypracowywać nowe algorytmy działań.

AF.

 

*Zdjęcia Szkoła Policji w Słupsku

Powrót na górę strony