Aktualności

Radzyń Podl.: Zlikwidowali nielegalną produkcję papierosów

Data publikacji 07.06.2017

Ponad 60 kg tytoniowego suszu, papierosy i maszyny do ich produkcji ujawnili i zabezpieczyli radzyńscy kryminalni. Nielegalna wytwórnia funkcjonowała w gospodarstwie 46-letniego mieszkańca gminy Czemierniki. Mężczyzna już usłyszał zarzuty przestępstw akcyzowych. Nielegalny proceder mógł narazić Skarb Państwa na straty w kwocie około 50 tys. zł.

    W poniedziałek funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego radzyńskiej komendy weszli na teren jednej z posesji w gminie Czemierniki. Z informacji posiadanych przez kryminalnych wynikało, że 46-letni właściciel posesji trudnić się może nielegalną produkcją wyrobów tytoniowych. Informacje potwierdziły się. W efekcie wykonywanych czynności mundurowi ujawnili w budynku gospodarczym 46-latka domową fabrykę papierosów. W garażu policjanci zabezpieczyli ponad 60 kilogramów tytoniowego suszu, papierosy własnej produkcji w ilości 2500 sztuk, gilzy papierosowe, maszynę do nabijania papierosów oraz stół do wytwarzania krajanki tytoniowej. Nielegalny towar trafił do policyjnego depozytu. Jak ustalili funkcjonariusze, gdyby papierosy trafiły na rynek, straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego wyniosłyby około 50 tys. zł.

   Mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty. Odpowie za przechowywanie wyrobów akcyzowych oraz wytwarzanie wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestru producentów. Za popełnione przestępstwo grozi wysoka kara grzywny albo kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także przepadek zabezpieczonego towaru.

P.M.

Powrót na górę strony