Aktualności

Tomaszów Lub.: Konferencja „Pokochać mundur IV”

Data publikacji 06.06.2017

W budynku dawnego Sejmiku Powiatowego w Tomaszowie Lubelskim już po raz czwarty odbyła się konferencja promująca zawody mundurowe pn. „Pokochać mundur”. Organizatorem był Komendant Hufca Pracy 3-4 w Tomaszowie Lubelskim i Zarząd Stowarzyszenia „Nowe Miasto” w Bełżcu. Głównym punktem spotkania były wystąpienia prelegentów, którzy omawiali działalność Policji, Straży Pożarnej, Staży Granicznej i Wojska. Nie zabrakło komendanta tomaszowskiego Hufca Pracy Reginy Kęczkowskiej, a także młodzieży z okolicznych szkół, nauczycieli oraz mieszkańców miasta.

Dzisiaj w budynku dawnego Sejmiku Powiatowego w Tomaszowie Lubelskim już po raz czwarty odbyła się konferencja promująca zawody mundurowe pn. „Pokochać mundur”. Konferencję otworzył przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień z Zamościa. Jednym z prelegentów był też przedstawiciel Policji. Zaprezentował on film ukazujący pracę w Policji przygotowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie. Następnie przedstawił pokrótce w jaki sposób można wstąpić w nasze szeregi. Wszyscy przedstawiciele instytucji mundurowych zachęcali młodzież do wyboru pracy w służbie mundurowej, jako cieszącej się społecznym zaufaniem oraz prestiżem.

Kontynuacją konferencji będą „VIII Wojewódzkie Zawody Sportowo - Obronne Roztocze 2017”. Odbędą się one w piątek 9 czerwca na terenie stadionu miejskiego w Tomaszowie Lubelskim W tym dniu to już młodzież będzie mogła się wykazać sprawnością fizyczną. Konkurencję będą różnorodne m.in. zakładanie maski przeciwgazowej, pierwsza pomoc przedmedyczna, tor przeszkód (bieg w workach, tłuczenie rafki rowerowej, slalom pomiędzy tyczkami, opony),sznurowanie buta żołnierskiego. Na zakończenie odbędzie pokaz sprzętu służb mundurowych, w tym Policji. Uczestnicy będą mogli m.in. sprawdzić stan trzeźwości, zobaczyć jak funkcjonuje radar i poćwiczyć zakładanie kajdanek.

Organizatorem sympozjum było Stowarzyszenie „Nowe Miasto” w Bełżcu i Komendant Hufca Pracy 3-4 w Tomaszowie Lubelskim.

A.L.

Powrót na górę strony