Aktualności

Lublin: Nietrzeźwy kierujący wpadł dzięki wzorowej postawie przechodniów

Data publikacji 06.06.2017

Godną do naśladowania postawą wykazali się przechodnie, którzy zareagowali widząc poczynania nietrzeźwego kierującego motorowerem. Ujęty przez nich 48-letni mieszkaniec Lublina miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna w takim stanie poruszał się swoim skuterem ulicą Gospodarczą w Lublinie. Wkrótce za swój czyn odpowie przed Sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj na skrzyżowaniu ul. Gospodarczej z ul. Mełgiewską w Lublinie. Dyżurny komendy miejskiej powiadomiony został o ujęciu nietrzeźwego kierowcy motoroweru. Według relacji zgłaszającego, przechodnie zauważyli kierującego skuterem marki Kymco, który poruszał na skrzyżowaniu ulic przewrócił się. Następnie kierujący wjechał w sygnalizator świetlny. Styl jazdy wskazywał na to, że kierujący może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Świadkowie obserwując niebezpieczne manewry motorowerzysty zareagowali. Podeszli do kierującego pojazdem i przytrzymali mężczyznę do czasu przyjazdu mundurowych. Kierowcą skutera okazał się 48-letni mieszkaniec Lublina. Przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.

Wkrótce za swój czyn 48-latek odpowie przed Sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dziękujemy mieszkańcom Lublina, którzy wykazali się postawą godną naśladowania i widząc nietrzeźwego kierującego zareagowali. Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - dla nas, naszych bliskich. Dlatego też reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

K.K.

Powrót na górę strony