Aktualności

Łęczna: Kolejny pirat drogowy stracił prawo jazdy po zgłoszeniu w KMZB

Data publikacji 05.06.2017

Aktywna współpraca obywateli i Policji z wykorzystaniem KMZB skutkuje zwiększeniem poziomu bezpieczeństwa w ich miejscu zamieszkania. Tym razem mieszkańcy Szpicy zasygnalizowali Policji za pomocą KMZB, że na terenie ich miejscowości dochodzi do częstego przekraczania prędkości przez przejeżdżające samochody. W sobotę na policyjny radar wpadł kierujący pojazdem marki Honda, 29-letni łęcznianin. W terenie zabudowanym, przy ograniczeniu do 50 km/h na liczniku miał 104 km/h.

Aktywna współpraca obywateli i Policji z wykorzystaniem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa skutkuje zwiększeniem poziomu bezpieczeństwa w ich miejscu zamieszkania. Tym razem mieszkańcy Szpicy zasygnalizowali Policji za pomocą KMZB, że na terenie ich miejscowości dochodzi do częstego przekraczania prędkości przez przejeżdżające samochody. Funkcjonariusze w ramach weryfikacji zgłoszenia zaplanowali tam dodatkowe patrole ruchu drogowego.

W sobotę na policyjny radar wpadł kierujący samochodem marki Honda, 29-letni łęcznianin. W terenie zabudowanym, przy ograniczeniu do 50 km/h na liczniku miał 104 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy, dodatkowo kierowca został ukarany wysokim mandatem oraz nałożono na niego punkty karne.

Tego samego dnia w Szpicy za przekraczanie prędkości mandatami zostało ukaranych 6 innych kierowców.

M.G.

Powrót na górę strony