Aktualności

Zamość: Policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich

Data publikacji 05.06.2017

Na jednej z posesji w gminie Adamów zamojscy kryminalni ujawnili i zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich. Zatrzymany został 22-letni mężczyzna, który ją prowadził. Policjanci zabezpieczyli krzaki konopi oraz sprzęt służący do uprawy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Zarówno za posiadanie, jak i uprawę tego typu środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

W miniony piątek kryminalni z zamojskiej komendy przeszukali zabudowania na jednej z posesji w gminie Adamów. Z informacji posiadanych przez mundurowych wynikało, że mężczyzna może w swoim miejscu zamieszkania uprawiać konopie. Nie pomylili się, w piwnicy domu znaleźli 19 sztuk konopi z kwiatostanem. 22-letni mieszkaniec posesji hodował je w specjalnie przystosowanej do tego piwnicy. Ściany piwnicy wyłożone były folią, hodowca zamontował również specjalne oświetlenie, wentylację oraz nawodnienie. Kryminalni przeszukali również inne zabudowania posesji. W budynku gospodarczym znaleźli kilka gramów marihuany.

Ujawnione krzaki konopi, susz oraz sprzęt służący do uprawy zostały zabezpieczone. 22-latek został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty za posiadanie oraz nielegalną uprawę konopi indyjskich. Zarówno za posiadanie, jak i uprawę tego typu środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

D.K.B.

 

Powrót na górę strony