Lublin: Zatrzymani sprawcy rozboju - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lublin: Zatrzymani sprawcy rozboju

Data publikacji 31.05.2017

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Lublinie zatrzymali dwóch sprawców rozboju na 76-latce. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 16 i 17-lat. Mężczyźni bili po całym ciele pokrzywdzoną doprowadzając ją do stanu bezbronności. Następnie zabrali je dwie torebki z zawartością dokumentów, kart kredytowych i telefonu komórkowego. Wczoraj starszy z nich na wniosek Policji i Prokuratury został tymczasowo aresztowany przez Sąd. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Natomiast Sąd ds. Rodziny i Nieletnich młodszego umieścił w schronisku dla nieletnich.

Do zdarzenia doszło w sobotę w godzinach wieczornych na  przystanku ZTM Rataja 02 w Lublinie. Dwaj sprawcy dokonali rozboju na 76-letniej mieszkance Lublina. Napastnicy bili pokrzywdzoną po całym ciele doprowadzając ją do stanu bezbronności. Następnie zabrali jej dwie torebki w których znajdował się portfel z zawartością dokumentów i kart kredytowych oraz telefon komórkowy i uciekli z miejsca zdarzenia. Starsza kobieta w wyniku rozboju doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala.

Następnego dnia policjanci z VI Komisariatu Policji w Lublinie zatrzymali jednego ze sprawców. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec Lublina. Kryminalni ustalili również kim był drugi sprawca. Został on zatrzymany dzień później na terenie województwa świętokrzyskiego. Okazał się nim 17-letni mieszkaniec Lublina, który w chwili przestępstwa przebywał na przepustce z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Funkcjonariusze odzyskali wszystkie zabrane podczas rozboju pokrzywdzonej rzeczy. Telefon umieszczony był już w jednym z lombardów.

Wczoraj starszy z nich na wniosek Policji i Prokuratury został tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy przez Sąd. Za przestępstwo rozboju grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Młodszym sprawcą zajmie się Sąd ds. Rodziny i Nieletnich, który zadecydował o umieszczeniu go na okres 3 miesięcy w schronisku dla nieletnich.

K.K.