Aktualności

Łęczna: Policjanci promowali aplikacje podczas festynu rodzinnego

Data publikacji 30.05.2017

Łęczyńscy policjanci wzięli udział w festynie rodzinnym „STAWIAMY NA RODZINĘ" podczas, którego prowadzili działania edukacyjne zarówno dla dzieci jaki dla pełnoletnich uczestników festynu. Mundurowi zaprezentowali radiowóz, rozdawali odblaski i propagowali zasady bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach, w związku ze zbliżającymi się wakacjami. Podczas festynu policjanci promowali również aplikacje: „Moją Komendę" i „Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa" rozdając uczestnikom festynu ulotki informacyjne i przedstawiając praktyczne funkcjonowanie tych narzędzi.

W miniony piątek na Osiedlu Bobrowniki w Łęcznej odbył się festyn rodzinny „STAWIAMY NA RODZINĘ" zorganizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. W programie festynu były liczne występy dzieci i młodzieży, pokazy strażackie, konkursy, gry i zabawy. Oprócz formy typowo rozrywkowej uczestnicy mogli skorzystać z porady pracowników MOPS, PCPR i Policji.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej zaprezentowali radiowóz, rozdawali odblaski i propagowali zasady bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach, w związku ze zbliżającymi się wakacjami. W festynie udział wziął przewodnik wraz ze swoim psem, co wzbudziło największe zainteresowanie wśród najmłodszych. Funkcjonariusz opowiedział dzieciom o specyfice pracy policyjnych psów, podkreślał jak należy traktować zwierzęta, jak wobec nich się zachowywać i jakie należy przyjmować pozycje gdy pies zaatakuje.

Podczas festynu policjanci promowali również aplikacje: „Moją Komendę" i "Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa" rozdając uczestnikom festynu ulotki informacyjne i przedstawiając praktyczne funkcjonowanie tych narzędzi.

M.G.

Powrót na górę strony