Aktualności

Łuków: Nielegalny arsenał u 44-latka

Data publikacji 22.05.2017

Pociski artyleryjskie i naboje karabinowe przechowywał w swych zabudowaniach 44-latek z Łukowa. W trakcie pożaru część z nich detonowała. Prowadzący działania na pogorzelisku mundurowi zdecydowali o ewakuacji okolicznych mieszkańców. Policyjni pirotechnicy zneutralizowali na poligonie zabezpieczony nielegalny arsenał. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

    W sobotę, późnym popołudniem dyżurny łukowskiej komendy policji został powiadomiony o pożarze. Ze zgłoszenia wynikało, że płonie drewniany dom i budynki gospodarcze. Policjanci którzy udali się we wskazane miejsce, dowiedzieli się od strażaków, że podczas akcji gaśniczej dobiegały do nich odgłosy przypominające wystrzały amunicji. Po chwili odgłosy takie usłyszeli również policjanci. Mundurowi przypuszczali, że w palących się pomieszczeniach mogą być przechowywane niebezpieczne materiały. Funkcjonariusze wyznaczyli strefę bezpieczeństwa, z której ewakuowano wszystkie postronne osoby. W trakcie akcji gaśniczej policjanci ustalili, że właściciel palącego się domu gromadził różne znaleziska, wśród których mogła znajdować się też amunicja.

   Ustalenia mundurowych potwierdziły się. W pogorzelisku policjanci odnaleźli łuski, naboje karabinowe oraz pociski artyleryjskie. Ze wstępnych czynności wynikało, że część amunicji detonowała wcześniej, w trakcie pożaru. Całe znalezisko zostało zabezpieczone do specjalistycznych badań. Pociski artyleryjskie zostały przewiezione na poligon wojskowy, gdzie policyjni pirotechnicy zneutralizowali je. 44-letni właściciel nielegalnego arsenału został zatrzymany. Teraz policjanci prowadzący postępowanie ustalą szczegółowo kiedy, gdzie i w jakich okolicznościach mężczyzna zdobył naboje oraz pociski artyleryjskie. Wkrótce 44-latek usłyszy zarzuty. Za nielegalne posiadanie amunicji która mogła sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo mienia w wielkich rozmiarach oraz narażenie ludzi na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

MJ.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.69 MB)

Powrót na górę strony