Aktualności

Włodawa: Dwa razy tego samego dnia

Data publikacji 22.05.2017

52-letni mieszkaniec gm. Uszulin dwa razy tego samego dnia siadał za kierownicę mimo wcześniej spożytego alkoholu. Pierwszy raz został zatrzymany przez włodawską drogówkę – miał prawie 3 promile alkoholu. Kilka godzin pózniej znowu zdecydował się wsiąść za kierownicę. Tym razem stracił panowanie nad pojazdem i w efekcie "dachował". Badanie alkomatem przeprowadzone przez mundurowych wykazało ponad 3 promile. Teraz odpowie przed sądem za swoje postępowanie.

   W piątek ok. godz. 14:00 policjanci włodawskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem m-ki Daweoo Matiz. Badanie alkomatem wykazało, że 52-letni mieszkaniec gm. Urszulin ma w organizmie prawie 3 promile. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

   Tego samego dnia ok. 19:40 otrzymaliśmy zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Szkolnej w m. Urszulin. Okazało się, że uczestnikiem jest ten sam kierujący. Tym razem badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile. Z ustaleń policjantów wynikało, że 52-latek na łuku drogi stracił panowanie nad kierownicą, co w efekcie doprowadziło do tego, że zjechał na pobocze i przewrócił się na dach. Mężczyzna nie doznał obrażeń ciała.

   Teraz 52-latek odpowie za swoje postępowanie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości może mu grozić do 2 lat wiezięnia, utrata uprawnień do kierowania i konsekwencje finansowe.

E.T.

Powrót na górę strony