Aktualności

Puławy: Dzielnicowi odwiedzają spółdzielnie mieszkaniowe prezentując działanie „Mojej Komendy”

Data publikacji 21.05.2017

W ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” puławscy dzielnicowi odwiedzili w tym tygodniu spółdzielnie mieszkaniowe. Policjanci zachęcali do korzystania z aplikacji Moja Komenda oraz Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Materiały promujące aplikację zostaną umieszczone w gablotach ogłoszeniowych spółdzielni.

Dzielnicowi z Puław mając świadomość, że najwięcej puławian mieszka w blokach odwiedzili w tym tygodniu puławskie spółdzielnie. Podczas wizyt przekazali materiały promujące bezpłatną aplikację „Moja Komenda” oraz „Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Pomogli również zainstalować aplikację na telefonach.

Przypominamy, że aplikacja „Moja Komenda” pomaga znaleźć dowolną jednostkę Policji w kraju i adekwatnie każdego dzielnicowego. Zawiera ona dane takie jak imię i nazwisko, numer telefonu, adres e-mail oraz spis ulic lub miejscowości, które znajdują się w rejonie danego dzielnicowego oraz dane teleadresowe wszystkich jednostek policji w Polsce.

Z kolei za pośrednictwem aplikacji KMZB można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w swojej okolicy. Zarówno „Moja Komenda” jak i KMZB zostały zaprojektowane tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej korzystać każdy obywatel. Pamiętać należy jednak, że aplikacja KMZB została przygotowana z myślą o osobach, które kontaktują się z Policją w sytuacjach innych, niż te bezpośrednio zagrażające życiu lub zdrowiu. Dlatego w nagłych przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.

E.R.K.

Powrót na górę strony