Aktualności

KWP: Kręci mnie bezpieczeństwo

Data publikacji 07.05.2017

„Bezpiecznie na dwóch kółkach” to hasło dzisiejszej akcji profilaktycznej, która odbywa się na terenie Galerii Atrium Felicity przy ul. Witosa w Lublinie. Celem przygotowanej przez policjantów ruchu drogowego akcji jest edukacja uczestników ruchu drogowego w kontekście bezpiecznego poruszania się po drogach na jednośladach. Akcja zorganizowana został odbędzie się w ramach ogólnopolskiej kampanii pn.”Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie przygotowali wiele atrakcji: miasteczko ruchu drogowego, rowerowy tor przeszkód, szkolenia dla rowerzystów i konkursy, stanowisko do znakowania rowerów. Dla najmłodszych stworzono strefę Pana Zebry – mini miasteczko ruchu drogowego z grami i zabawami edukacyjnymi.

Można też zobaczyć pokaz rowerów transportowych i wystawę motocykli szkoleniowych, prezentację sprzętu pirotechnicznego oraz wziąć udział w szkoleniu i pokazie z udzielania pierwszej pomocy. Akcje uświetnią pokazy akrobacji rowerowych pięciokrotnego rekordzisty Guinnessa Krystiana Herby oraz pokazy stuntu motocyklowego Huberta Raptownego - rekordzisty Polski w jeździe na przednim kole. Gościem specjalnym wydarzenia jest Marcin Wójcik z Kabaretu ANI MRU-MRU.

 

Dzisiaj nastąpi także rozstrzygnięcie finał konkursu plastycznego „Bezpiecznie na dwóch kółkach”.

Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Wojewoda Lubelski, Marszałek Województwa Lubelskiego i Prezydent Miasta Lublin. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy! Koniec zaplanowano na godzinę 17:00.

 

 

R.L.R

Powrót na górę strony