Aktualności

KWP: „Poznaj drogówkę na majówkę” - akcja profilaktyczna dla zwiedzających Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

Data publikacji 02.05.2017

Miasteczko umiejętności drogowych, pokaz radiowozów i motocykli, slalom w alkogoglach, konkursy z zakresu przepisów ruchu drogowego, czy kącik plastyczny dla dzieci to atrakcje, które czekają na tych, którzy odwiedzają dziś Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Zorganizowana przez policjantów ruchu drogowego KWP akcja nosi nazwę „Poznaj drogówkę na majówkę” i odbywa się w ramach ogólnopolskiej kampanii pn.” Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Dzisiejsza akcja została zorganizowana przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego z KWP w Lublinie.  Dla wszystkich tych, którzy odwiedzili dziś Muzeum Zamoyskich w Kozłówce policjanci przygotowali wiele atrakcji.

W programie przewidziano prezentację sprzętu policyjnego – motocykli i radiowozów, konkursy zakresu przepisów ruchu drogowego i  kącik plastyczny dla dzieci. Sporym zainteresowaniem  cieszyło się szczególnie wśród najmłodszych miasteczko umiejętności drogowych. Każdy chętny mógł także zasiąść za kierownicę radiowozu lub policyjnego motocykla. Dorośli mogli także załozyć alkogogle i spróbować swoich sił w slalomie.

Dzisiejsza akcja odbywa się w ramach ogólnopolskiej kampanii pn.” Kręci mnie bezpieczeństwo” pod patronatem MSWiA.  Pikniki, pokazy sprzętu i wyposażenia, spotkania z uczniami i młodzieżą, zajęcia w miasteczkach ruchu drogowego - to tylko niektóre z atrakcji czekających na dzieci i młodzież podczas kampanii.

Głównym celem akcji ministerstwa jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem. W najbliższych miesiącach funkcjonariusze służb podległych MSWiA będą spotykali się z młodzieżą i przypominali       o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas m.in. jazdy na rowerze, wypoczynku nad wodą czy górskich wycieczek. Duża uwaga zostanie poświęcona także odpowiedzialnemu korzystaniu z Internetu.

AK

 

Powrót na górę strony