Aktualności

Radzyń Podl.: Z nadmierną prędkością w miejscu naniesionym na KMZB

Data publikacji 27.04.2017

Funkcjonariusze radzyńskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kierującej samochodem osobowym marki Opel. 46-latka przekroczyła dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Miejsce w którym doszło do popełnienia wykroczenia, wskazane zostało na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nie obyło się też bez wysokiego mandatu i punktów karnych.

Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Turów na drodze krajowej nr 19. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w trakcie pełnionej służby, obserwowali miejsce wskazane na KMZB jako punkt, gdzie dochodzi do przekraczania dozwolonej prędkości przez kierujących. W trakcie realizacji wytycznych wynikających z KMZB mundurowi potwierdzili spostrzeżenia mieszkańców.

Przed godziną 19:00 „oko policyjnej kamery” uwieczniło poczynania kierującej samochodem marki Opel Mokka. 46-letnia mieszkanka powiatu bialskiego, jechała w terenie zabudowanym z prędkością 110 km/h. W związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości o 60 km/h, policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Została również ukarana wysokim mandatem karnym, a na jej „konto” trafiło 10 punktów karnych.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie, dzięki któremu każdy obywatel ma wpływ na bezpieczeństwo w swoim najbliższym otoczeniu. Pozwala wskazać miejsca w których zagrożone jest bezpieczeństwo oraz porządek publiczny. Pamiętajmy, że zgłoszenia tam umieszczane nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 i 997.

P.M.

Powrót na górę strony