Aktualności

Łęczna: Prawie 1600 porcji narkotyków nie trafi na rynek

Data publikacji 25.04.2017

Łęczyńscy policjanci zatrzymali 17-latka, który odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Mieszkaniec gm. Ludwin został zatrzymany w trakcie rozdrabniania suszu roślinnego w tzw. „młynku” w zaparkowanym na bocznej drodze pojeździe. Łącznie zabezpieczonych zostało blisko 300 gram marihuany, ponad 70 ziaren konopi oraz kilkanaście nielegalnych roślin.

17-letni mieszkaniec gm. Ludwin został zatrzymany wczoraj przez łęczyńskich kryminalnych. Wpadł w ich ręce akurat w trakcie rozdrabniania suszu roślinnego w tzw. „młynku” w zaparkowanym na bocznej drodze pojeździe.

Policjanci w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny ujawnili dodatkową ilość narkotyków. Zatrzymany mężczyzna oświadczył, że znaleziony u niego susz roślinny to marihuana i że posiada kolejne rośliny, które zasadził w tym roku i pielęgnował w celu ich dalszej hodowli. 17-latrk wskazał miejsca ukrycia sadzonek marihuany oraz nasionek. Zatrzymany oświadczył, że znalezione u niego narkotyki pochodzą z jego własnej hodowli z zeszłego roku, zasadził je sam, pielęgnował i zebrał kwiatostany do wysuszenia.

Łącznie zabezpieczonych zostało blisko 300 gram marihuany, kilkanaście roślin konopi innych niż włókniste oraz ponad 70 ziaren konopi.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie, z którego zostanie doprowadzony do Prokuratury w Lublinie z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Wkrótce młody człowiek odpowie za posiadanie środków odurzających w znacznych ilościach.

M.L.

Powrót na górę strony