Aktualności

Łuków: W styczniu odebrał, a w kwietniu stracił prawo jazdy

Data publikacji 06.04.2017

Pięć uszkodzonych aut. To skutki zdarzenia drogowego do jakiego doszło wczoraj na ul. Wyszyńskiego w Łukowie. Kierujący samochodem marki BMW, 18-latek uderzył w tył samochodu marki Suzuki, co spowodowało tzw. „efekt domina”. Na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie doznał obrażeń ciała. Za rażące naruszenie przepisów o bezpieczeństwie w ruchu drogowym policjanci zatrzymali młodemu mężczyźnie prawo jazdy. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

Wczoraj po godzinie 17:00 policjanci z łukowskiej drogówki udali się na miejsce kolizji drogowej, do jakiej doszło na ul. Wyszyńskiego. Z przekazanego im zgłoszenia wynikało, że w zdarzeniu uczestniczyło pięć pojazdów. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynikało, że na drodze odbywał się duży ruch pojazdów, auta jechały z niewielką prędkością, chwilami samochody zatrzymywały się na jezdni i stały w korku. Policjanci stwierdzili, że kierujący samochodem marki BMW 18-latek nie obserwował dokładnie drogi, nie uwzględnił warunków w jakich odbywał się ruch pojazdów i przejeżdżając przez skrzyżowanie uderzył w tył samochodu marki Suzuki, które następnie uderzyło w znajdującą się przed nim skodę. Następnie samochód marki Skoda uderzył w tył kolejnej skody, z kolei ta uderzyła w mercedesa. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Na szczęście żadna z osób biorących udział w zdarzeniu nie doznała obrażeń ciała, ucierpiały tylko samochody.

  

Policjanci ustalili też, że młody mężczyzna otrzymał prawo jazdy pod koniec stycznia, teraz  funkcjonariusze zatrzymali mu uprawnienia. Wkrótce jego sprawa będzie miała swój finał w Sądzie. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym grozi mu wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami na okres do 3 lat.

  

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności i kierowanie się zasadami bezpieczeństwa. Nasze bezpieczeństwo na drodze zależy od rozsądku, rozwagi, wyobraźni oraz dostosowania zachowań do warunków panujących na drodze.

M.J.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.55 MB)

Powrót na górę strony