Aktualności

KWP: Ponad 70 Pań wzięło udział w inauguracji kursu "Bezpieczna kobieta"

Data publikacji 05.04.2017

Ponad 70 kobiet wzięło udział w pierwszym spotkaniu inaugurującym kurs samoobrony "Bezpieczna kobieta" . W zajęciach, które potrwają do połowy czerwca, panie pod okiem instruktorów, m.in. mistrza świata w judo, będą uczyły się podstawowych technik odpierania ataków. Na uczestniczki czekają również zajęcia z zakresu psychologii, prawa, prewencji kryminalnej oraz ratownictwa medycznego.

Szkolenie powstało z inicjatywy policjantów z Wydziału Prewencji KWP w Lublinie. Inauguracja kursu odbyła się wczoraj na terenie VI L.O przy ul. Mickiewicza 36 w Lublinie.

Zainteresowanie kursem było duże i przeszło najśmielsze oczekiwania . Do udziału w tym przedsięwzięciu przystąpiło ponad 70 kobiet.  Ponieważ akcja adresowana jest do wszystkich Pań bez względu na wiek, wykształcenie czy wykonywany zawód, wśród uczestniczek znalazły się zarówno uczennice szkół, studentki, osoby pracujące, jak i emerytki.

     

Każda kobieta, bez względu na wiek może stać się potencjalną ofiarą przestępstwa, dlatego udział w kursie  to doskonała okazja aby poznać i nauczyć się podstawowych elementów samoobrony. Pod okiem instruktorów Shirojkai  Judo Club, w tym mistrza świata w judo, kobiety będą się uczyć chwytów pozwalających na skuteczne odpieranie ataków   przeciwnika.   Panie wezmą też udział  w zajęciach  zakresu psychologii, prawa, prewencji kryminalnej oraz ratownictwa medycznego.

Głównym celem akcji jest przede wszystkim wszechstronna edukacja kobiet w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa osobistego, nabycie umiejętności zachowania się w sytuacjach nagłego zagrożenia życia i zdrowia.

Zajęcia z zakresu samoobrony dla kobiet organizowane są  już od kilku lat i za każdym razem cieszą się niesłabnącą popularnością. W kursach, organizowanych najczęściej z inicjatywy lub przy współudziale Policji, uczestniczyło dotychczas kilkaset kobiet.

W celu ujednolicenia zakresu tematycznego  przedsięwzięcia, policjanci Wydziału Prewencji KWP w Lublinie opracowali konspekty zajęć do wspomnianego projektu. Przeprowadzenie profilaktycznych działań jest  możliwe dzięki pomocy i zaangażowaniu różnorodnych podmiotów, w tym samorządów terytorialnych.

Wczorajsze pierwsze zajęcia bardzo spodobały się uczestniczkom. Cykl szkoleń potrwa do połowy czerwca.

AK

Powrót na górę strony