Aktualności

Hrubieszów: Nietrzeźwy i z nadmierną prędkością wpadł w miejscu naniesionym na KMZB

Data publikacji 03.04.2017

26-letni kierowca pojazdu marki Audi z gminy Werbkowice przekroczył dozwoloną prędkość w punkcie naniesionym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy i miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany przez policję. Teraz odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości przed Sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie stworzone dla społeczeństwa pozwalające przekazywać informację o zagrożeniach występujących w okolicy. Każde zgłoszenie jest przez policjantów sprawdzane. W miniony weekend policjanci hrubieszowskiej drogówki dokonywali pomiaru prędkości w miejscu oznaczonym jako „potwierdzone” w miejscowości Werbkowice. Z informacji zawartych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa wynika, że dochodzi tam do częstego przekraczania prędkości przez kierujących. Policjanci wielokrotnie dyscyplinowali w tym miejscu kierowców.

I tym razem informacje od obywateli się potwierdziły. Kierowca pojazdu marki Audi przekroczył dozwoloną prędkość o 26 km/h. Kierujący nie reagował na podawane przez policjantów sygnały do zatrzymania i kontynuował dalszą jazdę w kierunku Zamościa. Policjanci udali się za tym pojazdem, który zatrzymał się po chwili na przyległym do jezdni parkingu.

Policjanci po wylegitymowaniu 26-letniego mieszkańca gm. Werbkowice, wyczuli od niego silną woń alkoholu. Po przebadaniu kierowcy na stan trzeźwości okazało się, że ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy za pokwitowaniem, a pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

Teraz mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości przed Sądem, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

E. K.

Powrót na górę strony