Aktualności

KWP: Szkolenie dla policjantów komórek patrolowo - interwencyjnych

Data publikacji 23.03.2017

Wczoraj na terenie obiektów KWP przy ul. Grenadierów 3 w Lublinie została przeprowadzona druga edycja zajęć doskonalenia zawodowego lokalnego „Zatrzymanie osoby - w teorii i praktyce”. Zajęcia te adresowane są do policjantów komórek patrolowo - interwencyjnych z komend miejskich i powiatowych Policji województwa lubelskiego.

Wczoraj policjanci Sekcji ds. Doskonalenia Zawodowego Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Lublinie przeprowadzili kolejną, drugą już edycję szkolenia pod nazwą „Zatrzymanie osoby - w teorii i praktyce”.  Adresatkami zajęć są policjanci komórek patrolowo - interwencyjnych z komend miejskich i powiatowych Policji województwa lubelskiego

Podczas szkolenia, które składa się z części teoretycznej oraz praktycznej na Sali ćwiczeń uczestnicy poszerzają i systematyzują swoją wiedzę i umiejętności w zakresie:

postępowania z osobami nietrzeźwymi, czynności związane z ich zatrzymaniem w miejscach publicznych, zatrzymania procesowego i osoby nieletniej – dokumentowanie tych czynności,

stosowania odpowiedniej taktyki działania, w szczególności użycia lub wykorzystania środków przymusu bezpośredniego przez funkcjonariuszy podczas realizacji zatrzymania, konwoju lub doprowadzenia, bezpiecznego przeprowadzania czynności służbowych podczas zatrzymania, przeszukania oraz sprawdzenia, a także wobec osób z zaburzeniami psychicznymi, stosując odpowiednie środki przymusu bezpośredniego.

R.L.R.

 

Powrót na górę strony