Aktualności

Zamość: Ukradl ambonę myśliwską

Data publikacji 23.03.2017

Myśliwska ambona zniknęła z pól w miejscowości Wólka Husińska. Jej brak dostrzegł łowczy koła łowieckiego, który o kradzieży poinformował policję. Mundurowi z Krasnobrodu szybko namierzyli rabusia. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec gm. Krasnobród. Na terenie jego posesji stróże prawa ujawnili pociętą na kawałki drewnianą konstrukcję. Mężczyzna już usłyszał zarzuty kradzieży. Wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem.

Wczoraj  do Posterunku Policji w Krasnobrodzie zgłosił się łowczy jednego z kół łowieckich. Mężczyzna powiadomił o kradzieży myśliwskiej ambony. Drewniana konstrukcja, ustawiona jesienią ubiegłego roku, skradziona została z pól uprawnych w miejscowości Wólka Husińska. Straty oszacowano na kwotę 1500 złotych.

Policyjne ustalenia szybko doprowadziły do zatrzymania rabusia. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec gm. Krasnobród. Na terenie jego posesji mundurowi ujawnili skradziony obiekt myśliwski. Drewniana konstrukcja pocięta została na kawałki. 33-latek już usłyszał zarzut kradzieży. Podczas przesłuchania przyznał się do jego popełnienia. Wkrótce ze swojego postępowania tłumaczyć się będzie przed sądem.

Zgodnie z kodeksem karnym zabór w celu przywłaszczenia cudzego mienia to przestępstwo, za które grozić może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

J.K.

Powrót na górę strony