Aktualności

Biała Podl.: Stracił prawo jazdy w miejscu naniesionym na KMZB

Data publikacji 21.03.2017

Policjanci z międzyrzeckiego komisariatu zatrzymali prawo jazdy kierującemu samochodem dostawczym marki Opel. 28- latek znacznie przekroczył dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość. Miejsce w którym doszło do kontroli, wskazane zostało na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jest to interaktywne narzędzie, dzięki któremu każdy obywatel ma wpływ na bezpieczeństwo w swoim najbliższym otoczeniu. Pozwala wskazać miejsca w których zagrożone jest bezpieczeństwo czy porządek publiczny.

Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Łuniew. Policjanci z Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim, w trakcie pełnionej służby, obserwowali miejsce wskazane na KMZB jako punkt gdzie dochodzi do przekraczania przez kierujących dozwolonej prędkości. W trakcie realizacji wytycznych wynikających z KMZB mundurowi potwierdzili spostrzeżenia mieszkańców.

Przed godz. 16:00 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Opel Vivaro. 28-letni mieszkaniec gm. Międzyrzec Podlaski, jechał w terenie zabudowanym z prędkością 107 km/h. W związku z tym, że przekroczył dozwoloną prędkość aż o 57 km/h, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Został również ukarany mandatem i 10 punktami karnymi.
 
Tego dnia funkcjonariusze ujawnili w miejscu naniesionym na KMZB jeszcze dwa wykroczenia drogowe. Przed godz. 16:00 zatrzymali 52-letniego mieszkańca powiatu siedleckiego, który jechał z prędkością 97 km/h. Natomiast około godz. 16:30,  44-letni mieszkaniec gm. Huszlew również zatrzymany został do kontroli drogowej. Kierujący pojazdem marki Ford jechał z prędkością 93 km/h. Obydwaj kierowcy ukarani zostali mandatami, otrzymali też punkty karne.
 
Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa służy społeczeństwu do przekazywania informacji Policji na temat różnego rodzaju zagrożeń. Każde zgłoszenie naniesione na mapę jest sprawdzane i weryfikowane przez Policję. Korzystając z KMZB należy jednak pamiętać, że zgłoszenia tam umieszczane nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 i 997.
 
B.S.P.
 
Powrót na górę strony