Aktualności

Lublin: Prawie 4 tys. nielegalnych paczek papierosów nie trafi na rynek

Data publikacji 21.03.2017

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie ujawnili i zabezpieczyli łącznie prawie 4 tys. paczek nielegalnych papierosów. Mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Peugeot, którym kierował 55-letni mieszkaniec woj. mazowieckiego. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek Skarb Państwa straciłby ponad 70 tys. zł. Zgodnie z obowiązującym prawem za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, wysoka grzywna oraz przepadek nielegalnego towaru.

Wczoraj ok. godz. 11:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie na ul. Bychawskiej w Niedrzwicy Dużej zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Peugeot. Autem podróżował 55-letni mieszkaniec woj. mazowieckiego. Podczas czynności mundurowi ujawnili i zabezpieczyli 3990 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Komisariatu Policji w Bełżycach, gdzie zostały z nim przeprowadzone dalsze czynności procesowe.

Gdyby nielegalne papierosy trafiły na rynek to Skarb Państwa straciłby ponad 70 tys. zł z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego. Zgodnie z obowiązującym prawem czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 3 lat, wysoką grzywną oraz przepadkiem nielegalnego towaru.

K.K.