Aktualności

Lublin: Poszukiwany listem gończym myślał , że uniknie "odsiadki"

Data publikacji 19.03.2017

Policjanci z VII komisariatu zatrzymali 47-latka, który ukrywał się, by uniknąć odsiadki za popełnione oszustwo, jazdę pod wpływem alkoholu i złamanie sądowego zakazu. Za mężczyzną hrubieszowska prokuratura wydała list gończy. 47-latek został zatrzymany w jednym z lubelskich mieszkań, gdzie ukrywał się przed organami ścigania. Wkrótce odpowie za te przewinienia, gdyż trafił już do Aresztu Śledczego.

47-letni lublinianin poszukiwany był od listopada ubiegłego roku. List gończy wydała za nim hrubieszowska prokuratura. Mężczyzna dopuścił się bowiem oszustwa. Jak się okazało, poszukiwał go też sąd, który orzekł wobec niego karę za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu. Za popełnione przewinienia 47-latek ma do „odsiadki” w sumie ponad 1 rok i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Zapewne wizja spędzenia takiego czasu „za kratkami”  spowodowała, że 47-latek ukrywał się przed organami ścigania. Ale do wczoraj, kiedy to policjanci z VII komisariatu wpadli na jego trop. Okazało się, że ten ukrywał się w jednym z mieszkań w rejonie centrum miasta.

Funkcjonariusze musieli uzbroić się w cierpliwość, by w końcu zatrzymać poszukiwanego, który wcale nie miał zamiaru otworzyć drzwi mieszkania. W ostateczności jednak dał za wygraną i trafił do policyjnego aresztu.

Wkrótce 47-latek odpowie za popełnione przewinienia, gdyż został już przewieziony do  Aresztu Śledczego.

AK

Powrót na górę strony