Aktualności

Puławy: Wyskoczył z balkonu, ale nie zaskoczył policjantów

Data publikacji 18.03.2017

Kryminalni z puławskiej komendy zatrzymali 42-latka, który był poszukiwany listem gończym. Paweł W. ma do odbycia karę kilku lat pozbawienia wolności m.in za oszustwa oraz wyłudzenia podatku VAT . Chcąc uniknąć aresztowania, mężczyzna wyskoczył z balkonu mieszkania znajdującego się na 5 piętrze i wylądował na balkonie piętro niżej. Mocno się zdziwił, kiedy zobaczył czekających na niego funkcjonariuszy.

42 letni mieszkaniec Puław poszukiwany był na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Okręgowy w Lublinie.  Paweł W. odpowie za przestępstwa, których dopuścił się w przeszłości. Na swoim koncie ma m.in. oszustwa oraz wyłudzenia podatku VAT. Mężczyzna powinien przebywać w Zakładzie Karnym, ale nie powrócił z przepustki.

Sprawą ustalenia miejsca pobytu poszukiwanego zajęli się policjanci z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego puławskiej jednostki. Kryminalni ustalili, że 42- latek przebywać może w jednym z mieszkań na lubelskim Czechowie. Przedwczoraj policjanci przystąpili do zatrzymania.

We wspomnianym mieszkaniu, które znajdowało się na piątym piętrze nikt nie chciał otworzyć drzwi. Mężczyzna bowiem tak bardzo chciał uniknąć aresztowania, że zdecydował się na niecodzienny krok, a w zasadzie na skok z piątego pietra na balkon piętro niżej.  I tu czekała na niego przykra niespodzianka.  Okazało się, że tym „wyskokiem” nie zaskoczył puławskich stróżów prawa. Przygotowani na taką ewentualność czekali na niego również w tym miejscu. Uciekinier wpadł prosto w ich ręce i już trafił już do Zakładu Karnego, gdzie spędzi najbliższe lata.   

42-latek dobrze zapadł w pamięć miejscowym kryminalnym, ponieważ kilka lat temu również wymyślił kryjówkę, by nie dać się złapać. Kiedy policjanci przyszli po niego do domu,  ten schował się w tapczanie.

E.R.K

Powrót na górę strony