Aktualności

Parczew: Podczas weryfikacji KMZB stracił prawo jazdy

Data publikacji 08.03.2017

Policjanci z parczewskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kierującemu oplem. Mundurowi sprawdzali miejsce, które zostało wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie dochodzi do przekroczeń prędkości przez kierujących. 29-latek przekroczył dozwoloną prędkość w naniesionym punkcie o 55 km/h. Nie obyło się też bez wysokiego mandatu i punktów karnych.

Do zdarzenia doszło wczoraj na drodze krajowej nr 63. Policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego obserwowali miejsce wskazane na KMZB jako punkt, gdzie dochodzi do przekraczania prędkości przez kierujących. Wskazane miejsce potwierdziło spostrzeżenia mieszkańców. Realizując wytyczne wynikające z założeń KMZB mundurowi zatrzymali kierującego pojazdem marki Opel Combo. Pomiar prędkości wskazał 105 km/h na obszarze gdzie obowiązywało 50 km/h. Mieszkaniec Siedlec musiał rozstać się ze swoimi uprawnieniami do kierowania pojazdami. Został też ukarany mandatem w wysokości 500 zł i 10 punktami karnymi.

Przypominamy, że KMZB służy społeczeństwu do przekazywania informacji Policji na temat różnego rodzaju zagrożeń. Każde zgłoszenie naniesione na mapę jest sprawdzane
i weryfikowane przez Policję.

A.Ł.

Powrót na górę strony