Aktualności

Ryki: Stracił prawo jazdy w miejscu oznaczonym na KMZB

Data publikacji 02.03.2017

Utrata prawa jazdy to skutek przekroczenia prędkości przez kierowcę pojazdu marki Renault. 45-latek z gminy Nowodwór ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną wartość w miejscu oznaczonym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Był także sprawcą kolizji. Policjanci apelują o rozważną i bezpieczną jazdę na drogach.

Do zdarzenia doszło wczoraj na terenie powiatu ryckiego. Po godz. 12:00 w centrum Ryk doszło do kolizji drogowej. Sprawcą  okazał się 45-letni mieszkaniec gminy Nowodwór poruszający się osobowym pojazdem marki Renault. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym oraz punktami.

W godzinach popołudniowych policjanci ryckiej drogówki kontrolowali prędkość na terenie gminy Nowodwór w miejscu oznaczonym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Z sygnałów otrzymanych od internautów wynika, że dochodzi tam do przekraczania dozwolonej prędkości przez kierujących. Do radiowozu zbliżył się pojazd m-ki Renault. Policjanci zmierzyli jego prędkość. Przekraczała dozwolona wartość o 54 km/h. Pojazd został zatrzymany. Kierującym audi okazał się 45-latek z  gminy Nowodwór, sprawca poprzedniej kolizji.

Za popełnione wykroczenie kierowca został ponownie ukarany mandatem karnym. 45-latkowi zostało także zatrzymane prawo jazdy. Jednego dnia mężczyzna uzbierał 16 punktów karnych.

Apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Brawura oraz nadmierna prędkość to nadal jedne z głównych przyczyn wypadków drogowych. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Kierujmy się ostrożnością i zasadą ograniczonego zaufania budując bezpieczeństwo na drodze.

J.W.

Powrót na górę strony