Aktualności

Chełm: Zabezpieczone papierosy bez akcyzy

Data publikacji 02.03.2017

Blisko 2500 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli policjanci z komisariatu w Żmudzi. Nielegalne wyroby mundurowi ujawnili w samochodzie zaparkowanym w miejscowości Kumów Plebański. W związku z tą sprawą zatrzymani zostali czterej obywatele Ukrainy i 34-letnia chełmianka. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę ponad 42 tys. zł. Kobieta wczoraj usłyszała już zarzuty w tej sprawie. Zgodnie z przepisami kodeksu karno - skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny albo karą pozbawienia wolności do lat 3.


We wtorek policjanci z komisariatu w Żmudzi patrolując teren miejscowości Kumów Plebański zwrócili uwagę na parkujące tam samochody. Podczas kontroli w jednym z nich znaleźli i zabezpieczyli blisko 2500 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W związku z tą sprawą zatrzymani zostali czterej obywatele Ukrainy w wieku od 25 do 57-lat oraz 34-letnia chełmianka. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę ponad 42 tys. zł. Kobieta jeszcze wczoraj usłyszała zarzuty w tej sprawie. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli też pieniądze w kwocie 5300 zł. i samochód marki Skoda Octavia.
 
Zatrzymanym mężczyznom najprawdopodobniej dzisiaj przedstawione zostaną zarzuty. Zgodnie z przepisami kodeksu karno - skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny albo karą pozbawienia wolności do lat 3 oraz przepadkiem zabezpieczonego towaru.
 
E.C.
Powrót na górę strony