Aktualności

KWP: Seminarium pn. „Bezpiecznie – chce się żyć”

Data publikacji 01.03.2017

W Puławskim Ośrodku Kultury odbyło się seminarium mające na celu pogłębienie świadomości społecznej w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego pn. „Bezpiecznie – chce się żyć”. Zorganizowane zostało przez Centrum Krajowe Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Seminarium pn. „Bezpiecznie – chce się żyć” odbyło się wczoraj o godzinie 19:30 w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika” przy ul. Wojska Polskiego. Głównym celem spotkania było pogłębienie świadomości społeczeństwa w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Podczas spotkania omówiono zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przyczyny i skutki wypadków drogowych na terenie regionu, analizę zachowań uczestników ruchu drogowego, bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz wpływ alkoholu i narkotyków na bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Podczas seminarium policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie omówili również stan bezpieczeństwa na drogach województwa lubelskiego oraz przedstawili film profilaktyczny wprowadzający w tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dodatkowo chętni, przy użyciu alkogogli mogli sprawdzić jak widzi świat kierujący po spożyciu alkoholu.

Seminarium uświetnił występ akustyczny Andrzeja Piasecznego.

K.K.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.47 MB)

Powrót na górę strony