Aktualności

Puławy: Pirat drogowy pędził przez miasto z prędkością 139 km/h

Data publikacji 28.02.2017

Policjanci z puławskiej drogówki weryfikując miejsce wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako niebezpieczne w ruchu drogowym zatrzymali 23-latka. Mężczyzna pędził przez miasto pojazdem marki Volvo z prędkością 139 km/h. Na trzy miesiące pożegnał się z prawem jazdy.

W miniony weekend policjanci Wydziału Ruchu Drogowego puławskiej komendy kontrolowali kierowców m.in. na ulicy Piaskowej w Puławach. Było to miejsce wskazane przez obywateli na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako punkt, w którym kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość.

Mundurowi niedługo po rozpoczęciu działań zatrzymali kierującego samochodem marki Volvo, który przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 89 km/h. Kierującym okazał się 23-latek z Dęblina. Za przekroczenie prędkości został ukarany wysokim mandatem karnym oraz punktami karnymi. Zostało mu także zatrzymane na trzy miesiące prawo jazdy.

Po raz kolejny apelujemy – kierowcy zdejmijcie nogę z gazu! Od waszego zachowania zależy bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg.

E.R.K.

Powrót na górę strony