Aktualności

Lubartów: Stracili prawo jazdy w miejscu naniesionym na KMZB

Data publikacji 27.02.2017

Weryfikując wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa miejsce niebezpieczne w ruchu drogowym policjanci kontrolowali zachowanie kierujących w Lubartowie na ul. Lubelskiej. Mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy samochodami przekroczyli prędkość o 65 i 70 km/h. w terenie zabudowanym. Obaj kierowcy stracili prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

W miniony weekend policjanci ruchu drogowego dokonywali kontroli prędkości pojazdów w Lubartowie na ul. Lubelskiej. Było to miejsce wskazane przez obywateli na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako punkt, w którym kierowcy przekraczają prędkość.

W sobotę tuż po godz. 14:00, niedługo po rozpoczęciu kontroli policjanci lubartowskiej drogówki zatrzymali kierującego pojazdem marki Volkswagen, który przekroczył dozwoloną prędkość w miejscu zabudowanym o 65 km/h. Kierującym okazał się 43-latek, mieszkaniec województwa mazowieckiego. Za przekroczenie prędkości otrzymał wysoki mandat karny i punkty karne. Policjanci zatrzymali mu też prawo jazdy.

W niedzielę po południu, w tym samym miejscu policjanci zatrzymali natomiast 37-latka, który samochodem marki Mercedes przekroczył dozwoloną prędkość o 70 km/h. Również w tym przypadku mieszkaniec gminy Niedźwiada stracił uprawnienia i otrzymał wysoki mandat karny i punkty karne.

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to innowacyjne narzędzie, mające służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Mapy zagrożeń powinny służyć wymianie informacji między mieszkańcami danej społeczności z Policją. Na mapie znajdują się informacje m.in. o przestępstwach najbardziej uciążliwych społecznie takich jak kradzież cudzej rzeczy, kradzież z włamaniem, rozbój, uszkodzenie rzeczy, wymuszenie, bójka, pobicie, uszczerbek na zdrowiu, oszustwo na wnuczka i na policjanta oraz przestępstwa na tle seksualnym, przestępstwa narkotykowe związane z posiadaniem i udzielaniem innej osobie środków odurzających lub substancji psychotropowych, przestępczość nieletnich. Uwzględnione zostały także wybrane kategorie przestępstw gospodarczych, informacje o zagrożeniach w ruchu drogowym i wypadkach drogowych.

Każdy może skorzystać z KMZB oznaczając na niej miejsce według własnych obserwacji zagrożone przestępczością lub negatywnymi zjawiskami. Korzystając z KMZB należy jednak pamiętać, że zgłoszenia tam umieszczane nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 i 997.

G.P.

Powrót na górę strony