Aktualności

Puławy: To nie były przedmioty z przeprowadzki, tylko kontrabanda

Data publikacji 19.02.2017

Ponad 6300 paczek papierosów bez akcyzy ujawnili policjanci puławskiej drogówki w kontrolowanym vw jetta. Nielegalny towar przewoził w bagażniku mieszkaniec Krasnegostawu. Policjanci nie dali wiary jego zapewnieniom, że w pudłach przewożone są osobiste przedmioty z przeprowadzki. Nielegalny towar został zabezpieczony, zaś jego właściciel poniesie odpowiedzialność z kodeksu karno-skarbowego.

Kierującego vw jetta policjanci i z wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli w miejscowości Osiny. Pojazdem kierował 36-letni mieszkaniec Krasnegostawu.  Uwagę mundurowych zwróciły pakunki znajdujące się w bagażniku. Mężczyzna przekonywał stróżów prawa, że wewnątrz spakowane są  osobiste przedmioty z przeprowadzki i nie ma zamiaru ich pokazywać.  

Policjantów nie przekonały jednak jego zapewnienia. Po otwarciu, prawda wyszła na jaw. Towar, który przewoził to nic innego jak papierosy bez akcyzy - łącznie ponad 6300 paczek.  Teraz faktycznie, przedmioty wymagały przeprowadzki - z bagażnika na komendę.

Wartość akcyzowa zabezpieczonego towaru to ponad 100 tys. złotych, z kolei uszczuplenie na szkodę  Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku  to kwota  blisko 30 tys. złotych. Mężczyzna wkrótce poniesie odpowiedzialność z kodeksu karno-skarbowego.

AK

Powrót na górę strony