Aktualności

Lublin: Odpowie za kradzież przesyłki kurierskiej i inne przestępstwa

Data publikacji 19.02.2017

Policjanci z Bełżyc zatrzymali 47-latka, który wykorzystał chwilę nieuwagi pracownika firmy kurierskiej i z jego dostawczego auta zabrał przesyłkę. W środku znajdował się warty ponad 2 tys. zł. laptop. Mężczyzna nie długo cieszył się swoją „zdobyczą”, bo wpadł w ręce miejscowych stróżów prawa, którzy nocą wypatrzyli go stojącego na przystanku. Zdradził go trzymany w rękach laptop.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Policjanci z komisariatu w Bełżycach otrzymali zgłoszenie o kradzieży, jaka miała miejsce w godzinach rannych w Niedrzwicy Dużej. Jak ustalono, nieznany sprawca wykorzystując chwilową nieuwagę pracownika, z otwartego dostawczego pojazdu firmy kurierskiej ukradł przesyłkę. W paczce znajdował się laptop warty ponad 2 tys. zł.

Jak się okazało, sprawa kradzieży przenośnego komputera rozwiązała się w ciągu najbliższych kilkunastu godzin. Kiedy policjanci przejeżdżali nocą w rejonie jednego przystanków, zauważyli mężczyznę. Wzbudził ich zainteresowanie, bo trzymał przedmiot przypominający przenośny komputer.

To był strzał w dziesiątkę. Okazało się, że jest to sprzęt który „zniknął” z samochodu firmy kurierskiej. 47-latek został zatrzymany.

W trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania policjanci natknęli się na kolejne dowody, świadczące o tym, że mężczyzna już wcześniej wchodził w konflikt z prawem. Mundurowi znaleźli dokumenty, które ten ukradł z innego pojazdu w 2014 r. Znalezione zostały także dokumenty, które razem z portfelem i gotówką w kwocie 700 zł. ukradł jeszcze w 2009 roku.  

47-letni mieszkaniec gm. Bełżyce wkrótce odpowie za popełnione kradzieże. Kodeks karny za powyższe przestępstwa przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

AK

Powrót na górę strony