Aktualności

Chełm: Papierosy z przemytu nie trafią do sprzedaży

Data publikacji 15.02.2017

Blisko 3500 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli policjanci z komisariatu w Dorohusku. Wyroby te przechowywane były na terenie jednej z posesji w gminie Dorohusk przez 35-letniego obywatela Ukrainy. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę ponad 56 tysięcy złotych. Mężczyzna wczoraj usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny albo karą pozbawienia wolności do lat 3.

Wczoraj policjanci z komisariatu w Dorohusku realizując posiadane informacje przeszukali jedną z posesji na terenie gminy Dorohusk. W zaparkowanym tam porzuconym samochodzie znaleźli i zabezpieczyli blisko 3500 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Jak ustalili funkcjonariusze, należały one do 35-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna ten został zatrzymany. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę ponad 56 tysięcy złotych. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli też pieniądze w kwocie 2500 złotych. Jeszcze wczoraj zostały mu przedstawione zarzuty w tej sprawie. Zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny albo karą pozbawienia wolności do lat 3.


E.C.

Powrót na górę strony