Aktualności

KWP: Ruszyła akcja „Kierowco- zachowaj rozsądek”

Data publikacji 13.02.2017

„Kierowco- zachowaj rozsądek” pod tym hasłem ruszyła dziś akcja profilaktyczno-edukacyjna skierowana do kierujących pojazdami. Organizatorem jest Wydział Ruchu Drogowego KWP w Lublinie oraz Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Lublinie. Akcja ma na celu zachęcenie kierowców do bezpiecznych zachowań na drodze oraz wzrost świadomości na konieczność udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków na miejscu zdarzenia.

      

Akcja ruszyła dziś o godz. 9.00 w m. Wandzin.  Kierowców jadących od Lublina w stronę Lubartowa mógł zaskoczyć widok stojących na parkingu policyjnych radiowozów oraz  karetki pogotowia ratunkowego.  Jak się okazało, ta nietypowa kontrola drogowa to element działań profilaktyczno-edukacyjnych skierowanych  do kierujących pojazdami.  

       

Celem działań jest podniesienie świadomości uczestników ruchu drogowego związanej z zagrożeniami, jakie płyną z niewłaściwych zachowań na drodze. Lekceważenie przepisów bardzo często jest przyczyną wielu tragedii. Dlatego też umiejętność prawidłowego udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków komunikacyjnych jest bardzo istotna, gdyż  zwiększa szansa na przeżycie.  

      

Właśnie dlatego, podczas dzisiejszej akcji oprócz  sprawdzania m.in. stanu trzeźwości kierujących, posiadanych uprawnień i dokumentów pojazdu, policjanci zachęcali kierowców do wzięcia udziału krótkim instruktażu  dotyczącego  udzielania pierwszej pomocy. Takiego krótkiego szkolenia udzielali w karetce wykwalifikowani ratownicy medyczni.  Kierujący uzyskiwał praktyczne porady dotyczące zasad udzielania pierwszej pomocy  poszkodowanemu, mógł też przeprowadzić na fantomie czynności resuscytacyjne.

       

Chociaż udział w instruktażu był dobrowolny,  wszyscy zatrzymani do kontroli kierowcy  zgłaszali chęć udziału. Na koniec takiego krótkiego szkolenia policjanci  rozdawali uczestnikom odblaski.

Akcja potrwa dziś do godz. 14.00

      

Policjanci zapowiadają, że takie działania będą prowadzone cyklicznie. Liczymy, że spotkają się one z zainteresowaniem uzytkowników dróg.

 

Zobacz więcej zdjęć z akcji „Kierowco- zachowaj rozsądek”


AK

Powrót na górę strony